Juodasis SEO – mažai naudos, daug problemų

Turbūt daugelis iš mūsų yra girdėjęs apie juodąją propagandą, kuri visais istoriniais laikais buvo laikoma neigiamu reiškiniu. Panašiai yra ir su juoduoju SEO, kuris jums tikrai neatneš jokios naudos. Bet viskas nuo pradžių…

Jei pradėjote domėtis SEO, greičiausiai susidūrėte su trimis taktikomis, kurias specialistai įvardija kaip juodasis SEO, pilkasis SEO ir baltasis SEO. Kiekvienas reiškinys, kad ir koks jis būtų tobulas gali būti naudojamas teisingais ir nelabai švariais būdais. Ne išimtis ir paieškos sistemos optimizavimas. Vien pavadinimas „juodasis SEO“ yra užuomina, kad juo naudotis ne tik neteisinga, bet ir neteisėta. Kaip atsvara jam yra baltasis SEO, kuris nepažeidžia taisyklių, yra skaidrus ir visiškai teisėtas. Na, o pilkasis SEO „neapsisprendžiantis“, nuolatos svyruoja tarp balto ir juodo. Tai tarsi naudojimasis vaikino skutimosi peiliuku jo neatsiklausus, tikintis, kad jis nepastebės, kad jo ašmenys atbuko.

Taigi, pakalbėkite apie tai kaip galima sukčiauti, siekiant optimizuoti paieškos sistemas? Beje, tai nėra blogo elgesio pamoka, tuo labiau skatinimas taip elgtis. Tiesiog žinodami kaip veikia juodasis SEO, galėsite atpažinti tuo užsiimančias įmones. O gal jūsų partneris ar konkurentas pasidavė juodųjų jėgų pagundai? Galima išskirti pagrindinius keturis veiksmus, kuriuos atlieka specialistai, praktikuojantys juodąjį SEO:
Sukuria nuorodų „mišką“, kitaip tariant tai nuorodų katalogai, kuriose talpinamos visiškai nesusijusios nuorodos;
Prigrūda tinklapį, tik paieškos sistemoms matomus tekstus, pavyzdžiui, tinklapis gali būti apie braškių sodinimą, tačiau paieškos sistemos mato tekstą apie automobilio detales;
Tekstas lūžta nuo raktinių žodžių;
Sukuriami specialūs tinklapiai, siekiant optimizuoti raktažodžius, kuriuos mato tik paieškos sistemos.
Ir vis dėl to, jei vadovaujatės taisykle „tikslas pateisina priemones“, turėtumėte žinoti, kad tokios paieškos sistemos kaip Google, Bing ir kitos nėra tokios „kvailos“ kaip jums atrodo. Jos naudoja savo algoritmus, kurie leidžia nustatyti dėl kokių priežasčių jūsų tinklapis paieškos rezultatuose pakilo aukščiau kitų. Tarkim, jei jūsų reklama internete apie kulinariją, o lankytojas jį randa per raktažodį „pavarų dėžė“, paieškos sistema tai pastebi ir tokie veiksmai turi savo pasekmes.

O jei iškilo klausimas kokios sankcijos jūsų laukia, galima atsakyti taip: jūsų tinklapiui skiriama bausmė iki gyvos galvos, be teisės būti išleistam anksčiau. Tai reiškia, jis ne tik pašalinamas iš paieškos sistemų, bet ir apie sugrįžimą negali būti jokių kalbų. Taigi, jūs prarandate ne tik beveik visus savo klientus, bet ir vėl viską turėsite padėti nuo didelio apvalaus nulio. Sakyčiau, ne itin gundančios perspektyvos.